Ve dvou uniformách - nuceně mobilizovaní do wehrmachtu a jejich účast v odboji

Co má společného Hlučínsko, Těšínsko, Alsasko-Lotrinsko, Lucembursko, Horní Slezsko, Pomoří a Slovinsko? Mužské obyvatelstvo zde bylo za druhé světové války přinuceno sloužit v německé armádě. Unikátní možnost srovnání podobné minulosti těchto regionů nabídne mezinárodní konference, která se symbolicky uskuteční právě v Hlučíně. Vůbec poprvé se v České republice společně sejdou evropští odborníci na toto téma a přednesou výsledky svého dlouholetého bádání.

 

Srdečně zveme na mezinárodní konferenci Ve dvou uniformách: Nuceně mobilizovaní do wehrmachtu a jejich účast v odboji – Okolnosti, souvislosti, marginalizace, která se bude konat v sobotu 18. května 2019 od 9:30 do 17:30 v Kulturním domě v Hlučíně.

Konferenci pořádá ÚSD ve spolupráci s Muzeem Hlučínska. Za ÚSD se akce zúčastní Milan Sovilj a Zdenko Maršálek, za Muzeum Hlučínska kolega Jiří Neminář a Vladimír Pilát z Vojenského historického archivu v Praze. Vedle zmíněného výzkumného týmu zde budou hovořit a diskutovat ještě historičky a historici z Francie, Velké Británie, Slovinska a Polska.

Pozvánka a program v češtině a němčině:

Tematické weby

Košík