Fórum 30 let soudobých dějin: Souboj paradigmat v soudobých dějinách po roce 1989

Fórum 30 let soudobých dějin nahrazuje původně plánované konferenční fórum k 30. výročí založení Ústavu pro soudobé dějiny; vzhledem k aktuální epidemiologické situaci se netradičně uskuteční jako série online seminářů. Semináře otevřou hlavní referáty, které nabídnou širší vhled do problematiky, včetně představení základních problémů k diskusi, poté budou následovat příspěvky v podobě krátkých intervencí dalších odborníků. Důraz je kladen zejména na otevřený diskusní charakter, jenž má přispět nejen k bilanci současného stavu oboru, ale i k nástinu výhledu do budoucna.

V úterý 22. září od 10:00 (přibližně do 12 hodin) zveme zájemce na první online seminář k tématu

Souboj paradigmat v soudobých dějinách po roce 1989

Key-note:

Michal Kopeček – Doubravka Olšáková

Diskutující:

Miloš Havelka, Ota Konrád, Denisa Nečasová, Jan Mervart

Moderace:

Matěj Spurný

Fórum bude (historicky poprvé) živě streamováno ze studovny ÚSD přes YouTube, dotazy lze pokládat prostřednictvím chatu na YouTube nebo v diskusi pod událostí na Facebooku. Úvodní slovo pronese ředitel ústavu Miroslav Vaněk.

ODKAZ NA LIVE STREAM (I POZDĚJŠÍ ZÁZNAM) NALEZNETE ZDE!

Přímý přenos sledovalo souběžně 72 diváků, děkujeme!

Další semináře se plánují na 29. 9. (Tematické důrazy, metody a přístupy v soudobých dějinách), 6. 10. (Soudobé dějiny v mediálním a politickém kontextu od 90. let) a 13. 10. (Soudobé dějiny v digitální éře – pokus o úvahu k budoucnosti).

Za organizátory srdečnou zvou Michal Kopeček, Pavel Mücke, Jiří Hlaváček a Lucie Marková.

Tematické weby

Košík