Mezinárodní konference: Demokratická revoluce 1989. Třicet let poté

Kde: Senát Parlamentu České republiky, Valdštejnské nám. 17/4, Praha 1
Kdy: 6.–8. listopadu 2019

Mezinárodní konferenci pořádá předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera ve spolupráci s Ústavem pro soudobé dějiny AV ČR, v. v. i., Ústavem pro studium totalitních režimů a Akademií věd ČR.

Konference se zaměří na témata spojená s mezinárodními i domácími souvislostmi pádu komunistického režimu a jeho následnou transformaci. Jak se dnes vnímá generace studentů z r. 1989? Co se během listopadových událostí odehrávalo v politických institucích? Jakou cestu ušla česká média? A jak se změnila česká společnost? Tyto a další otázky se pokusí zodpovědět odborníci z oblasti historie, sociologie, politologie a psychologie z českých i zahraničních vědeckých výzkumných institucí.

Změna programu vyhrazena. Konference proběhne v českém a anglickém jazyce s tlumočením.

Upozorňujeme, že pro vstup do Valdštejnského paláce je třeba průkaz totožnosti. Z akce bude pořízen audiovizuální záznam, který může být zveřejněn.

Na konferenci je nutná předchozí registrace prostřednictvím webového formuláře. V současné době je již kapacita vyčerpána a registrace tedy byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

 

Videozáznam konference

Naleznete na YouTube kanále Ústavu pro studium totalitních režimů

Tematické weby

Košík