Úvodní diskuze k mezinárodní konferenci 100 let od založení KSČ

Ústav pro studium totalitních režimů a Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, v. v. i. ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla srdečně zvou na diskuzi ,,Stoleté dědictví československého komunismu“, která proběhne online 13. května od 17.00 na Havel Channel.

Přesně před sto lety vznikla Komunistická strana Československa, politická síla, která snad nejvýrazněji ze všech ovlivnila podobu českých zemí ve 20. století. Jakou a jak hlubokou stopu zanechalo stoleté působení komunistického hnutí a komunistické ideologie u nás a v nás? Není na čase komunistickou kapitolu českých dějin pomalu uzavírat a historizovat? Lze odhadnout, jak může komunistické hnutí a ideologie v ČR působit dál?

V diskuzi vystoupí Milena Bartlová, Daniel Kroupa a Petr Pithart. Moderují Oldřich Tůma (ÚSD AV ČR, v.v.i.) a Ondřej Matějka (ÚSTR).

Pořad můžete sledovat živě online na Havel Channel nebo na našem facebooku.

Diskuse je úvodní akcí k mezinárodní online konferenci ,,100 let od založení KSČ: Dědictví československého komunismu“, kterou pořádají Ústav pro studium totalitních režimů a Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, v. v. i. ve dnech 19.- 21. května 2021.

Tematické weby

Košík