News

Hlavní stránka » Úvodní stránka »

Alternativní podoby přítomnosti a projekce do budoucnosti kolem roku 1914

Ústav pro soudobé dějiny si vás dovoluje pozvat na mezinárodní a interdisciplinární konferenci Co by kdyby?, kterou pořádá Goethe-Institut v Praze ve dnech 3.– 5. 12. 2014. Více zde.


Zpráva o úspěchu projektu

Výuková simulace Československo 38-89 byla nominována do finále prestižní mezinárodní soutěže „2014 I/ITSEC Serious Games Showcase & Challenge“.  Ve finále se spolu utkají jen tři simulace z celého světa, mimo nás byly jmenovány simulace vytvořené americkou armádou a MIT.  FF UK publikovala oficiální zprávu o naší nominaci na svém webu.

YouTube trailer k simulaci je zde.


www.jewishhistory.cz

Nové internetové stránky vytvářené Ústavem pro soudobé dějiny AV ČR a Židovským muzeem v Praze ve spolupráci s Masarykovým ústavem a Archivem AV ČR si kladou za cíl zprostředkovat informace o probíhajících vědeckých projektech k židovským dějinám v českých zemích.


Czech Journal of Contemporary History

The first volume of the Czech Journal of Contemporary History is fully accessible HERE

Dear readers,

Welcome to the first volume of the new English-written journal published by the Institute for Contemporary History of the Academy of Sciences of the Czech Republic. The main objective of the Czech Journal of Contemporary History (CJCH) is to publish articles and essays as well as important reports and book reviews that have been, in most cases, previously published in Czech in the journal Soudobé dějiny. The aim of the CJCH is to make these contributions available to English-speaking readers interested in contemporary Czech or Central European history and thereby strengthen and promote international academic discussion.

The Editorial Circle of the CJCH

*Note: To print any part of the CJCH, it is necessary to add +2 to the relevant page numbers. This difference is caused by the fact that the first and second page of the cover are not numbered.


E-shop

Books in our e-shop is possible now to pay by credit cards.

Publications / Edited recently

  
Plánování socialistické vědy
  
Soudobé dějiny 1-2/2014
  
Konstituční, nebo existenciální revoluce? Václav Havel a Federální shromáždění 1989/1990.
  
Marxismus jako projekt nové společnosti. Dvě studie ke společenským vědám (1945–1969)

 


Demokratická revoluce 1989 Československo 1968.cz Československo 38-89 Němečtí odpůrci nacismu v Československu jewishhistory.cz výzkumný projekt KSČ a bolševismus Disappeared Science

Current events in picture
Ústav pro soudobé dějiny uspořádal 14. listopadu 2014 v rámci Týdne vědy a techniky v budově Akademie věd konferenci k 25. výročí rozpadu východního bloku „Co po 25 letech od listopadu 1989 víme a nevíme?“

more...